„Přes všechny trable jsme stále ti samí nadšenci, kteří jdou do politiky zlepšovat to, co je jim blízké.“
— při zahájení kampaně, 2022

Odvaha dělat, co je správné

Obrázek bez popisku. U Pirátů jsem protože dělají politiku poctivě a transparentně. Své mandáty si nejdou jen tak odsedět a občas mávnout rukou na správnou stranu. Na zastupitelstva se poctivě připravujeme. A namísto toho, co je pohodlné nebo co poručí různé vlivné skupiny, hledáme, co je správné pro budoucnost našich měst a vesnic.

Můžeme si to totiž dovolit. Naše finance vidíte do poslední koruny. Ty stranické najdete ve veřejném účetnictví. Moje níže na téhle stránce. Nejsme uzavřeným klubem „kluků, co spolu mluví“, ale živým společenstvím, které je otevřené dokořán všem se zájmem o naši společnou budoucnost. Naloďte se k nám!

Pro hezčí, šetrnější a smysluplnější Pardubice

V zastupitelstvu Pardubic se jako opoziční zastupitel věnuju hlavně financím a veřejnému prostoru. Pardubice se hlavně díky své poloze rozvíjejí. Často je to ale rozvoj nahodilý, bezohledný ke stávajícím obyvatelům a zbytečně drahý nebo rizikový pro městskou kasu. Již v minulém volebním období jsem konzultoval některé rozpočtové změny a majetkové operace pro naše zastupitele.

Už od roku 2020 jsem zastupitelem Pardubic I. Obvod se i z opozice snažím vést hlavně k aspoň nějaké komunikaci se svými občany a odvážnějším postojům k novým stavbám na svém území. V zastupitelstvu jsme prosadili zadání studie nábřeží Závodu míru vyžadující participaci místních na budoucí podobě sídliště. Připravili jsme jednoduché dotace na úpravu vnitrobloků po vzoru jiných českých měst.

Obrázek bez popisku. Obvodu jsme stanovili jasné mantinely rozšíření vlastního úřadu, které mělo být největší investicí napjaté covidové doby. A v kontrolním výboru jsme detailně ověřili a objasnili zprávu z auditu veřejných zakázek a fungování úřadu. Nadále hlídáme hlavně nové stavby na území jedničky, které své sousedy ovlivní na desítky let.

Našim krajským zastupitelům kromě toho pomáhám jako externí člen finančního výboru. Před jejich finálním schválením kontrolujeme všechny chystané finanční a majetkové operace. Sám se soustředím především na finanční rizika, kterým kraj čelí ze svých závazků, a na plánované investice na území Pardubic.

Naprosto otevřená a transparentní politika

Politiků je před volbami všude plno, ale jinak o nich neuslyšíte ani hlásku. Nevíte, jak pracují, s kým se scházejí ani co za to mají. Já to chci dělat lépe. Tak, jak bych si představoval, že budou naši veřejní zástupci pracovat běžně.

O své práci proto pravidelně píšu na sociálních sítích:  @pardubecka,  @pardubecka,  @pardubecka. Kromě toho zveřejňuji svůj zastupitelský kalendář a lobbistické kontakty v pirátské evidenci.

Nejsem profesionální politik, svým sousedům sloužím vedle normálního zaměstnání. Z veřejných rozpočtů mám pouze běžné odměny určené koaličními politiky. Na účet mi nyní chodí:

  • 1 700 Kč jako zastupiteli Pardubic,
  • 2 415 Kč jako zastupiteli Pardubic I,
  • 1 328 Kč jako členu finančního výboru Pardubického kraje.

Kompletní přehled mých příjmů najdete v Nalodění. Kromě bytu na hypotéku nemám žádné významné závazky a majetky, nepůsobím v orgánech žádné právnické osoby. Nevím tak o žádném zvláštním střetu zájmů, který by ovlivňoval mé rozhodování a hlasování.

Tak. Tohle by mělo být samozřejmostí, ne naprostou vzácností.

Srdce